چگونه یک کافه را با بودجه ی کم، راه اندازی کنیم؟

چگونه یک کافه را با بودجه ی کم، راه اندازی کنیم؟

آیا تا به حال به این فکر کردید که یک کافه راه اندازی کنید؟ در اینجا برخی از ایده ها و نکاتی را به شما آموزش می دهیم که به شما در این موضوع کمک می کند.

۱- کافه ای که در حال برنامه ریزی برای باز کردن آن هستید، جایی می باشد که یک گروه از دوستان می خواهند مدتی را در کنار هم بگذرانند. آیا شما هنگام صبح یک قهوه و یا یک ساندویچ را به سرعت درست کردید؟ آیا به پاتوقی برای دوستان خود برای دیدن یک بازی فوتبال فکر کردید؟ آیا این راه اندازی می تواند یک پروژه ی طولانی مدت باشد که اگر افراد بعد از ۲۰ سال با آمدن  به آنجا، اولین قرار ملاقات خود را به یاد بیارند؟ دانستن  بازار هدف و نوع کافه ای را که شما می خواهید راه اندازی کنید، به شما کمک می کند که چه مقداری از هزینه های خود را کاهش دهید.

۲- خود را در کافه تصور کنید . بعد از اینکه تصمیمتان را برای نوع کافه ای که می خواید راه اندازی کنید گرفتید ، خود را به عنوان یک مشتری و اینکه در کافه به دنبال چه هستید تصور کنید . چه نوع مواد غذایی و یا نوشیدنی را لازم دارید؟ شما باید هزینه ی دستگاه های آشپزخانه و اینکه چه تعداد دستگاه  برای راه اندازی نیاز دارید را محاسبه کنید. زیرا که دستگاه ها در هر کافه می تواند هزینه ی عمده ای را برای راه اندازی در بر می گیرد. و همچنین آموزش کافی شاپ خود هزینه را دربردارد .

۳- باید به اینکه فضای کافه بزرگ یا کوچک باشد تصمیم بگیرید. شما باید اندازه ی کافه ی خود را مشخص کنید و تعیین کنید که آیا می توانید سفارشات  تعدادی از مشتریان را همزمان انجام دهید؟ این به شما کمک می کند که برای نوع دکوراسیون، میز، تعداد صندلی ، ابزار آشپزخانه و برای سایز کافه تصمیم گیری کنید. اگر به این نتیجه رسیدید که در یک زمان نمی توانید افراد زیادی را مدیریت کنید پس به یک فضای کوچک ای فکر کنید. زیرا در این صورت یک فضای کوچک بهتر از یک فضای بزرگ با کیفیت پایین است. به این فکر نکنید که مشتری زیادی در یک فضای بزرگ داشته باشید به این فکر کنید که بتوانید بهترین خدمات را با کیفیت بالا ، فضایی خوب ، دنج و جایی که احساس آرامش کنند را  برای مشتریان فراهم کنید.

۴- برای کمک گرفتن سوال بپرسید. این یکی از مهمترین چیزهایی است که در شروع راه اندازی کافه با بودجه ی کم می تواند موثر باشد. اگر شما کسی را که در کار بازاریابی  توانایی بالایی را داراست بشناسید ، می توانید ایده ی او را در این مورد بپرسید. بسیاری از این ایده ها واقعا موثر می باشد و هزینه ی زیادی را در برنمی گیرد.  آنها ایده های خود را در رابطه با   مکان شما برای راه اندازی کافه ، اندازه ی کافه و حتی شهرستان شما مطرح می کنند. اگر کسی را میشناسید که در کار دکوراسیون مهارت دارد می توانید نظر خصوصی اورا در مورد اینکه چگونه با بودجه ی کم ، دکوراسیون خوبی داشته باشید ، بدانید. این افراد می توانند ایده ها ی بسیاری را که به صورت رایگان است را در اختیار شما قرار دهند. بنابراین شما می توانید شروع به یک کسب و کار خصوصی کنید.

۵- به عنوان یک رییس، تصور کنید، فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید . هرگز پول خود را برای  کار و یا چیزی که هنوز خود را در مورد آن قانع نکردید ، هدر ندهید. همیشه از قلب و ذهن خود استفاده کنید چرا که هر فردی می تواند در هر نقطه ای که احساس راحتی دارد، بشیند.

 ۶-آموزش کافی شاپ از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید