چگونه یک قهوه خانه را راه اندازی کنیم؟

چگونه یک قهوه خانه را راه اندازی کنیم؟

قهوه ممکن است نوشیدنی مورد علاقه شما باشد . راه اندازی قهوه خانه شاید یک کسب و کار کوچک برای آینده به نظر برسد اما این طور نیست. در میان کسب و کارهای دیگر در صنعت مواد غذایی و آشامیدنی، راه اندازی قهوه خانه ساده تر می باشد. توانایی برنامه ریزی و پاسخگویی به نیازهای مشتری خود، کمک خواهد کرد که یک کسب و کار موفق را با صبر و تحمل ایجاد کنید.برای راه اندازی یک کافه در ابتدا باید تهیه انواع نوشیدنی و دسر و هر آنچه قرار است در کافه سرو شود را یاد بگیرید به عبارت دیگر آموزش کافی شاپ از موارد اولیه و مهم است .

 ۱-یک برنامه ای دقیق و خاصی را که مربوط به جنبه های تلاش خود در قهوه خانه می باشد طراحی کنید. در واقع در این برنامه، مواردی از جمله، پولی که برای سرمایه گذاری می خواهید بزارید ، گزینه های منو، ساعات کار و جوانبی که برای استخدامی افراد در نظر گرفتید را به همراه جزئیاتی در مورد نام کسب و کار و هر چیزی که می تواند در راه اندازی قهوه خانه به شما کمک کند، به طور کامل توضیح دهید. اگر این مرحله برای شما سخت می باشد و نمی توانید آن را مدیریت کنید، کارشناسان می توانند در طرح کسب و کار به شما  کمک کنند و یک حمایت مالی را پیدا کنید.

۲-مکانی را برای راه اندازی قهوه خانه ی خود مشخص کنید. محل باید مقدار زیادی از فضای باز را در بربگیرد. مکان کار شما باید طوری باشد که فضای لازم را برای مشتریان خود داشته باشد و دید شما را به مشتریان بالقوه خود افزایش دهد.

۳-قهوه خانه خود را با استفاده از میزها، غرفه ها ، صندلی ، نیمکت و یا هر گزینه ی دیگری که میتواند محل نشستنی برای  مشتری باشد، طراحی کنید. آشپزخانه ی خود را با توجه به برنامه ریزی هایی که برای منوهای خود دارید ، بسازید. ظروف ، لیوان و ظروف نقره ای را برای خدمات خریداری کنید. اصول اولیه ای مانند صندوق پرداخت، جای دستمال کاغذی و سایر محصولات اساسی رستوران از بخش هایی است که باید در نظر گرفته شود.

۴-منوی خود را انتخاب کنید . شاید شما  برای ارائه قهوه گزینه های مختلفی را در کنار آن برنامه ریزی کرده باشید. به عنوان مثال ، ممکن است کلوچه یا شیرینی همراه با قهوه ارائه بدید.  برخی قهوه خانه ها ساندویچ و سوپ را ارائه می دهند . تعیین کنید هر چه زمان می گذرد چه منوی هایی به منوی اولیه تان اضافه خواهد شد . قیمت هر یک ازگزینه های منو را نیز مشخص کنید.

۵-تجهیزات آماده کردن منو به همراه ظروف حمل و نقل آنها و امکانات اولیه ای مانند دستمال ، همزن قهوه و سایر وسایل مربوط به منو را فراهم کنید. بهتر است بدانید که کدام فروشندگان قیمت و تحلیل اقتصادی بهتری را متناسب با نیازهای شما ارائه می دهند. از آنها کمک و مشورت بگیرید . با این کار، ممکن است وضعیت کسب و کار شما تغییر کند و باعث پیشرفت و رشد در کارتان شوید. این یکی از مهمترین مرحله ای است که به شما کمک می کند تا در کسب و کار خود موفق شوید.

۶-اگر بودجه شما اجازه می دهد، افرادی را برای کمک به کارکنان قهوه خانه خود استخدام کنید. دانش آموزان دبیرستانی یا دانشجویان اغلب با توجه به ساعت کار شما می توانند کارمندان عالی باشند. در آغازکار، قهوه خانه به کارکنان کمتری احتیاج دارد . بنابراین با وجود تعداد کارکنان کم ، باید افرادی را استخدام کنید که شرایط استاندارد را برای این کار داشته باشند.

۷-برگزاری مراسم ای برای کمک و برطرف کردن هر گونه ای از مشکلات. به عنوان مثال می توانید گروه کوچکی از مردم را در مدت زمان از پیش تعیین شده ای به صورت رایگان برای صرف قهوه و یا چایی (یا هر گزینه ی دیگه از منو) دعوت کنید تا بتوانند نظرات خود را برای بهتر شدن وضعیت کسب و کار ارائه بدانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید