آشنایی با قهوه ها و منو کافی شاپ

برای خیلی از ماها شناخت و تشخیص تفاوت قهوه ها سخت است.البته چون اساس نوشیدنی در کشور ما چای است.

و ممکنه وقتی یک منو رو به روی شما قرار بگیره نتوانید از بین این همه تنوع ،نوشیدنی مورد علاقه خودتان را پیدا کنید.

با کافه مستر باشین تا با انواع نوشیدنی سرد وگرم آشنا بشین.

امروز شما را با چنتا قهوه آشنا می کنیم.

قهوه:

دانه قهوه 300x225 آشنایی با قهوه ها و منو کافی شاپ

رایج ترین و پر طرفدار ترین نوشیدنی دنیاست.وقتی شما یک فنجان قهوه مینوشید یعنی  ۱۰۰ میلی گرم کافئین مصرف کرده اید.تفاوت قهوه ها در دم کردن آنهاست.

محبوب ترین قهوه ها قهوه ترک،اسپرسوو فرانسه هستند.

قهوه ترک:

Enjoy Turkish Coffee Intro 300x200 آشنایی با قهوه ها و منو کافی شاپ

قهوه آسیاب شده است که به صورت آرد قهوه در می آید.به همین خاطر  احتیاج به مراقبت درست دارد تا طعم و بوی خود را از دست ندهد.این قهوه با قهوه جوش ها ی معمولی برقی یا روی شعله درست می شود.این قهوه در کف فنجان مقداری لرد و روی قهوه کف دارد.این قهوه در فنجان های کوچک سرو می شود.

قهوه ترک مخصوص فال گیری است به دلیل داشتن لردی که در کف فنجان جمع می شود.

قهوه اسپرسو

espresso 300x253 آشنایی با قهوه ها و منو کافی شاپ

 

این قهوه با دستگاهای اسپرسو ساز تهیه می شود به صورتی که آب با فشارزیاد و حرارت از قهوه عبور داده می شود.این قهوه از قهوه ترک زبرتر است.اسپرسو در فنجان های کوچکتر از قهوه ترک سرو می شود.دارای کف روشنی است البته اگر قهوه خوب و دستگاه درست کار کند.این قهوه پایه نوشیدنی های بسیاریست که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.و نکته مهم اینکه اسپرسو کافئین بیشتری نسبت به دیگر قهوه ها دارد.

قهوه فرانسه

فرانسه 300x237 آشنایی با قهوه ها و منو کافی شاپ

این قهوه نسبت به آسیاب قهوه ترک زبر تر آسیاب می شود، با دستگاه قهوه ساز تهیه می شود.قهوه فرانسه مثل چای بدون کف و لرد است.معملا در لیوان معمولی سرو می شود.

کاپوچینو

cappuccino2 300x169 آشنایی با قهوه ها و منو کافی شاپ

این که دیگه نیازی به معرفی نداره و پایه ثابت همه جا هست.از مشتقات اسپرسو است.اول اسپرسو را آماده می کنند به همان میزان شیر گرم به آن اضافه می کنند و در انتها با کف شیر روی  آن را می پوشانند.نسبت قهوه وشیر نصف به نصف است.برای داشتن کف بهتر در کاپوچینو اول کف را در فنجان بریزید سپس قوه وشیر را.این قهوه در فنجان های چینی سرو می شود.

قهوه لاته

Kyeong Woo Jung FINALS Korea Corea 052 300x200 آشنایی با قهوه ها و منو کافی شاپ

این نوشیدنی هم از مشتقات اسپرسو است.مانند کاپوچینو با این تفاوت که ۳/۱ فنجان اسپرسو و۳/۲ آن شیرگرم است.حدود یک سانت روی آن کف شیر.این قهوه انتخاب افرادی است که تلخی قهوه را بیش از حد می دانند.بهترین زمان نوشیدن این قهوه صبح ها است.

قهوه موکا

mocha 300x237 آشنایی با قهوه ها و منو کافی شاپ

این قهوه نیز از مشتقات اسپرسو است و شبیه لاته با کمی تفاوت.موکا ترکیب شیر ،شکلات داغ و اسپرسو است.ابتدا اسپرسو را داخل لیوان یا ماگ  ریخته سپس شیر و در آخر شکلات داغ.

 

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید